Sindikat uprave i pravosuđa Crne Gore
Aktivnosti sindikataAktuelnostiArhiva

Milena Đuričić, potpredsjednica Skupštine Sindikata uprave i pravosuđa Crne Gore

„DOBRI MOJI, bilo bi dobro kada bismo više brinuli o opštem interesu, nasuprot ličnom, kada bismo RELAKSIRANO otvarali dijaloge trudeći se da prevazilazimo razlike i dolazimo do kompromisa, kada bismo PAF/PAF zaboravljali na juče, a zajedničkim snagama stvarali bolje sjutra za nas i generacije koje dolaze, bilo da smo SLOBODNA CG ILI ONI U ZIKS-u, svi imamo pravo na dostojanstven život.

Marginalizovanost i stigmatizacija sindikalizma u Crnoj Gori je refleksija enormne politizacije svake društvene pore, te se svaki vid sindikalnog istupa konotira kao politički instruisan. Nacrt zakona o izmjenama i dopunama Zakona o zaradama u javnom sektoru pokazatelj je da su apsolutno ostvareni makroekonomski uslovi za uvećanje zarada državnih službenika i namještenika u iznosu od 10% za 2024. i 2025. godinu, po osnovu GKU za oblast uprave i pravosuđa, ali prioriteti su evidentni – stvoriti što veći jaz između rukovodnog i izvršnog kadra. Sindikalna borba nije lak posao, ali je veliko zadovoljstvo, jer SLOBODA nema cijenu.

Sindikat uprave i pravosuđa Crne Gore uputio je poziv svim političkim konstituentima u državi, u nastojanju da se pravovremeno reaguje na nepristojno velika uvećanja zarada rukovodnog kadra u javnoj upravi, nepristojno – iz razloga što nasuprot njih ostaju porazno mali koeficijenti izvršnog kadra, odnosno D grupe poslova.

Prvi koji su se odazvali tom pozivu su predstavnici Građanskog pokreta URA, s obzirom da ne podržavaju sporni Nacrt, te su pokazali solidarnost. @supcg ne bira svog socijalnog partnera, formalno-pravno ON je oličen u Vladi Crne Gore, ostaje još SAMO da se i materijalizuje…do tada, @supcg u obavezi je da iskazuje nezadovoljstvo i protest usled nepoštovanja GKU i traži podršku u svim zainteresovanim i odgovornim društvenim činiocima, za opšte dobro svog članstva i svih lica koja pripadaju D grupi poslova.“

207